Психологи університету навчать розпізнавати суїцидальні настрої серед людей, які відбувають покарання у в‘язницях

Сьогодні Прикарпатський університет започаткував новий напрям роботи – тренінги з психології конфліктів та суїцидальної поведінки, серед осіб, які відбувають покарання в установах виконання покарань.

Перед початком роботи відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Західним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України. Відповідний документ підписали ректор університету Ігор Цепенда та начальник Західного міжрегіонального управління Віктор Кощинець.

Основним напрямом партнерства є співпраця у сфері освіти, підвищення професійної підготовки персоналу, підвищення кваліфікації, практичного навчання, інформаційно-консультативної діяльності правового регулювання.

Подія відбувалася також за участі координаторів проєкту проректорки з наукової роботи університету Валентини Якубів та декана факультету психології університету Лариси Заграй, заступників начальників із соціально-виховної та психологічної служби установ Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

«Дуже важливий для всіх нас захід. Адже, на перший погляд, стажування та тренінги – вони уже ввійшли в наше життя, але, з іншого боку, ми ще раз цим самим підкреслюємо роль університетів, яка полягає в тому, щоб не лише давати освіту молодим людям, а й брати на себе великі зобов’язання перед суспільством – давати освіту впродовж життя», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Ігор Євгенович також наголосив, що започаткований проєкт стане моделлю для багатьох інших проєктів, які будуть пов’язані зі співпрацею університету з різними інституціями. На думку ректора синергія, з одного боку теоретиків-науковців, а з іншого – практиків, дасть добрі результати для обох сторін.

«Вдячний ректору Прикарпатського університету Ігорю Цепенді, який відгукнувся на цю пропозицію. Ми сьогодні розпочинаємо нашу співпрацю серією тренінгів для працівників Західного міжрегіонального управління. Це буде добрий досвід, який в подальшому змогли б перейняти і інші регіони нашої країни», – сказав Віктор Кощинець.

15-16 жовтня у рамках підписаного Меморандуму про співпрацю на базі Центру інноваційних освітніх технологій PNU EcoSystem Прикарпатського національного університету пройде серія тренінгів для заступників начальників із соціально-виховної та психологічної служби установ Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України з Івано-Франківської, Волинської, Рівненської, Закарпатської, Львівської та Тернопільської областей. Тренерами виступають науковці-психологи факультету психології Прикарпатського університету. Тематика роботи тренінгів стосуватиметься питань психології конфліктів та суїцидальної поведінки, серед осіб, які відбувають покарання в установах виконання покарань. По завершенні кожен із учасників отримає відповідний сертифікат.