Команда студентів Прикарпатського університету перемогла у NBU University Challenge 2020

Команда Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника перемогла у Всеукраїнському змаганні «Монетарна політика: виклик Національного банку України університетам» (NBU University Challenge 2020)!

20 листопада у онлайн-фіналі наші майбутні економісти здобули кубок Голови НБУ та диплом І ступеня серед 35 команд – представників 27 університетів, з 13 областей України та Києва!

Щиро радіємо за досягнення команди у складі капітана Віталія Крамара, а також Марії Вацеби і Наталії Романів! Вітаємо також наставника – кандидата економічних наук, доцента кафедри економічної кібернетики економічного факультету Андрія Пілька!

Змагання NBU University Challenge спрямоване на наближення студентської молоді до практичної роботи комітету монетарної політики Нацбанку та процесу встановлення облікової ставки. Завдяки цьому конкурсу наші студенти мали можливість на практиці закріпити здобуті в університеті теоретичні знання. Під час фіналу 3 найсильніші команди презентували пропозиції по удосконаленню операційного дизайну монетарної політики. Студенти змогли уявити себе на місці членів Комітету монетарної політики НБУ та відповідали на питання журі, яке виконувало роль Правління Центрального банку.

Основним завданням команд було підготувати та презентувати власні рекомендації для Правління НБУ щодо монетарної політики. Необхідно було обґрунтовано відповісти на ключове питання конкурсу: “Яким має бути рішення Правління НБУ щодо облікової ставки і чому?”

До складу журі чемпіонату увійшли: Дмитро Сологуб, заступник Голови Правління НБУ; Володимир Лепушинський, директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу; Ольга Погарська, заступник директора Департаменту – начальник управління економічного аналізу Департаменту монетарної політики та економічного аналізу; Первін Дадашова, начальник управління макропруденційної політики та досліджень Департаменту фінансової стабільності; Міхня Константінеску, Head of research Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ; Михайло Ребрик, начальник управління монетарної політики Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ; Андрій Блінов, головний експерт Департаменту комунікацій, координатор Експертної платформи НБУ.

Запрошені почесні члени журі: Елізабет Кертіс (Elisabeth Soller Curtis), ідейний натхненник студентського чемпіонату з монетарної політики в Україні, PhD, старший викладач економічного факультету Дартмутського коледжу (Ліга плюща, США), наставник команд – багаторазових призерів і член журі аналогічного студентського змагання ФРС США (College Fed Challenge), наставник команди-переможця College Fed Challenge 2020 Андрій Безп’ятов, керуючий директор аналітичного департаменту Dragon Capital, член Правління CFA Society Ukraine.

До перегляду онлайн-фіналу долучились представники та наставники інших команд.

Команда Прикарпатського отримала також сертифікати на стажування в Національному банку України. І разом з усіма учасниками студентського чемпіонату була запрошена на онлайн мотиваційний сніданок з топ-менеджерами НБУ.

NBU University Challenge – це змагання студентських команд закладів вищої освіти України, які аналізують економічну ситуацію в країні та надають рекомендації щодо монетарної політики.

NBU University Challenge – це унікальна можливість для наших студентів зазирнути за лаштунки роботи головного регулятора фінансового сектору країни. Участь студентів Прикарпатського у NBU University Challenge дозволила якісно доповнити та урізноманітнити теоретичне навчання корисним практичним досвідом. Під час NBU University Challenge студенти здобули навички сучасного макроекономічного аналізу, покращили розуміння сутності монетарної політики та особливостей прийняття рішень у цій сфері. Учасники NBU University Challenge змогли зблизька ознайомитись з роботою комітету монетарної політики Національного банку та на практиці зрозуміли, яким чином Центральний банк сприяє збереженню фінансової стабільності в країні. Також студенти поглибили навички аналітичного мислення, економіко-математичного моделювання, прийняття обґрунтованих рішень на макроекономічному рівні, навички командної роботи й публічних виступів, що важливі для ефективного академічного навчання та успішного професійного розвиту в майбутньому.