Прикарпатський покращив свої позиції у всесвітньому рейтингу університетів Webometrics Ranking of World Universities

На офіційному сайті рейтингу університетів Webometrics Ranking of World Universities опубліковано оновлену інформацію про позиції кращих університетів світу, які потрапили до рейтингу за 2020 рік.

Відрадно зазначити, що Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника – лідер закладів вищої освіти Івано-Франківщини –  у 2020 році покращив свої показники і сьогодні, з-поміж 316  навчальних закладів України, займає 28-му позицію у всесвітньому рейтингу університетів Webometrics Ranking of World Universities ( у 2019 році ПНУ був на 31 позиції).

Webometrics Ranking of World Universities – це ініціатива Лабораторії кіберметрики, дослідницької групи, що належить до Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), найбільшого державного дослідницького органу в Іспанії.

Початковою метою рейтингу є сприяння науковій присутності в Інтернеті, підтримка ініціатив «Відкритий доступ» для значного збільшення передачі наукових та культурних знань, створених університетами. Для досягнення цієї мети публікація рейтингу є одним із найпотужніших та найуспішніших інструментів для запуску та консолідації процесів змін в академічних колах, підвищення відданості вчених та розробки вкрай необхідних довгострокових стратегій.

Webometrics Ranking of World Universities не є  рейтингом веб-сайтів університетів, це рейтинг власне університетів. Він використовує як вебметричні, так і бібліометричні (дослідницькі) показники. Тобто мета рейтингу – не оцінювати веб-сайти, їх дизайн чи зручність використання, популярність їх вмісту відповідно до кількості відвідувань. Веб показники розглядаються шляхом правильної, всебічної, глибокої оцінки університету глобальної продуктивності, беручи до уваги його діяльність і результати і їх значення і вплив. Основною його метою є сприяння створенню відкритого доступу до знань, які надає університет.

Webometrics Ranking of World Universities – це найбільший академічний рейтинг вищих навчальних закладів, який кожні шість місяців надає незалежну, об’єктивну, безкоштовну, відкриту наукову інформацію про результати діяльності університетів з усього світу

Першоджерело:
http://webometrics.info/en/search/Rankings/vasyl%20stefanyk%20precarpathian%20type%3Apais