Відбувся волейбольний турнір пам’яті Михайла Цапа

Упродовж трьох днів, з 7 по 9 травня, у спортивному залі ігрових видів спорту Прикарпатського національного університету пройшов II Всеукраїнський волейбольний турнір, присвячений пам’яті першого президента волейбольного клубу «Університет-ПНУ» Михайла Цапа. Легендарний тренер 22 роки очолював команду волейбольну команду ПНУ.

Організаторкою заходу виступила майстерка спорту України, старша викладачка кафедри спортивно-педагогічних дисциплін факультету фізичного виховання і спорту ПНУ Ірина Цап.

У змаганнях взяло участь 6 жіночих волейбольних команд з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ДЮСШ м.Чернівці, Дитячого волейбольного клубу “Полісянка” з м.Житомир, ВК “Роздільчанка”з м.Новий Розділ (Львівська область), ДЮСШ із м. Деражня (Хмельницька область) та господарки турніру – студентська жіноча волейбольна команда “Університет-ПНУ”.

Гостре суперництво та шквал емоцій-таким запам’ятався цьогорічний турнір.

За результатами зіграних ігор переможницею стала команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Срібло здобула студентська волейбольна команда Прикарпатського національного університету «Університет-ПНУ». Третє призове місце посіла команда “Іскра” з м.Деражня (Хмельницька область).

У церемонії нагородження взяли участь ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, віцепрезидент Федерації волейболу України, професор Ігор Цепенда, чемпіонка світу та Європи з настільного тенісу Галина Єненко, директор спортивного клубу “Наука” ПНУ Степан  Хопта, завідувач кафедри спортивно-педагогічних дисциплін факультету фізичного виховання і спорту ПНУ, доцент Андрій Синиця, головний спеціаліст міського центру “Спорт для всіх” Тарас Дем”янчук, організаторка турніру, тренерка-викладачка Прикарпатського національного університету Ірина Цап.

Команди-призери турніру та кращі гравчині команд були нагороджені Кубками, дипломами, статуетками та цінними подарунками від господарів турніру та спонсорів.

Довідково
Цап Михайло Іванович народився 8 січня 1949 року в селі Залужжя Рогатинського району Івано-Франківської області. У 1965 році закінчив Рогатинську середню школу №1. Ще зі школи почав професійно займався футболом. З 1972 до 1976 року навчався в Івано-Франківському педагогічному інституті імені Василя Стефаника, а з 1978 до 1980 року – у Тернопільському педагогічному інституті ім. Я. Галана.

Свою трудову діяльність розпочав у 1972 році у Івано-Франківському педагогічному інституті імені Василя Стефаника ( нині – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника). За період роботи, крім викладання лекційних та практичних занять, був тренером збірних команд з гандболу (чоловіки та жінки), футболу, волейболу. Працюючи на посаді заступника декана зі спортивно-масової роботи педагогічного факультету ПНУ був ініціатором відкриття нової спеціальності “Педагогіка з фізичним вихованням” та створення факультету фізичного виховання і спорту. З 1997 року працював на посаді доцента кафедри спортивних спеціалізацій, сьогодні кафедри спортивно-педагогічних дисциплін факультету фізичного виховання і спорту.

У 1993 році заснував волейбольний клуб “Університет” та став його президентом, жіноча команда якого ось уже понад 20 років захищає честь Прикарпатського університету на чемпіонатах України. Команда “Університет-ПНУ” в 1994 р. посіла І місце серед колективів фізичної культури України та вийшла у Першу лігу, а в 1998 році – здобула право грати у Вищій лізі, ставши переможцем у змаганнях серед команд І ліги України. У 1999 році команда ввійшла до Суперліги.

З 1999 року жіноча волейбольна команда Прикарпатського університету неодноразово ставала бронзовим призером Кубку України (1999, 2001, 2010) та Чемпіонату України (2004, 2010), срібним призером Всеукраїнських Універсіад (1999, 2000), чемпіоном України серед команд Першої ліги (2006) та володарем Кубку міста Івано-Франківська (2010).

1 вересня 2018-го року перестало битися серце відомого прикарпатського тренера Михайла Івановича Цапа. Похований він у с. Залужжя (Рогатинський район).

• Волейбольний турнір пам'яті Михайла Цапа