Українські та японські студенти у перспективі зможуть навчатись у ПНУ та в Університеті Кобе Гакуїна

Це лише одна з перспектив, яка відкривається перед студентами і викладачами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і японського Університету Кобе Гакуїна в рамках підписаного сьогодні Меморандуму про порозуміння. Цей Меморандум свідчить про те, що університети бажають встановити та розвивати спільне партнерство.

Меморандум підписали ректор ПНУ ім. Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда та ректор Університету Кобе Гакуіна, професор Сато Масамі.

Церемонія підписання відбулася в режимі онлайн. У своєму вітальному слові під час церемонії підписання професор Сато Масамі зазначив, що співпраця університету Кобе Гакуїна з Україною має вже свою історію. Зокрема, 25-26 жовтня 2018 року університет у партнерстві з Посольством України в Японії організував фотовиставку про Голодомор та Революцію Гідності. Тому співпрацю із одним з найстаріших вищих навчальних закладів Прикарпаття японська сторона вважає за честь.

«За пропозицією адміністрації міста Кобе наш університет планує запросити українських студентів до міста Кобе. Наш університет також планує запросити одного з українських викладачів на рік для читання лекцій про українську культуру та українську мову. Як ректор я сподіваюся на співпрацю між нашими університетами, а також на співпрацю з Івано-Франківською областю», – заявив ректор Університету Кобе Гакуін професор Сато Масамі.

Університет Кобе Гакуїна був заснований у 1966 році доктором медицини Шигекі Морі як коледж харчування, де навчалося 100 студентів. Сьогодні це найбільший приватний вищий навчальний заклад міста Кобе і другий за величиною у префектурі Хього. Університет об’єднує 9 факультетів, сім вищих навчальних закладів, а навчаються там 10 тисяч студентів.

Впродовж багатьох років університет Кобе Гакуїна в особі професора Йошіхіко Окабе є провідним університетом з досліджень японсько-українських відносин. Тож початок плідної співпраці Прикарпатського університету із університетом Кобе Гакуїна вважає за велику честь ректор ПНУ Ігор Цепенда.

«Наші країни мають давню історію взаємин. Я переконаний, що наші університети можуть стати інтелектуальними платформами для поширення цього досвіду. Сьогодні Прикарпатський національний університет розширює свої можливості. Міжнародна діяльність університету  розширена не тільки на країни Європи, США, але й Південно-Східної Азії. Переконаний, що для вашого університету також будуть цікаві наші міжнародні контакти, а наші науковці і студенти знайдуть багато спільного», – зазначив ректор ПНУ Ігор Цепенда.

Участь у церемонії підписання Меморандуму про порозуміння взяли також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, український науковець та дипломат, заслужений економіст України, доктор фізико-математичних наук та голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Cич.

Сергій Корсунський зазначив, що сьогодні місто Кобе і регіон Хього є одними із найбільш розвинених регіонів Японії. У місті Кобе знаходиться найпотужніший у світі комп’ютер і один із найпотужніших біотехнологічних кластерів, де створюється продукція для медицини і біотехнологій, а українські лабораторії працюють на обладнанні, яке виготовлено у Кобе. Це потужне підгрунтя для розвитку співпраці.

«Ми працюємо над тим, щоби українська присутність в Японії розширювалася, щоби сюди приїжджали українські дослідники зі своїми стартапами, отримували там досвід у співпраці з японськими технологічними компаніями в біотехнологічній сфері, IT-сфері, розвивали двосторонні відносини та інтелектуальний потенціал України. Закликаю вас заходити і послідовно реалізовувати дуже конкретні проєкти. Нам важливо, щоби приїжджали фахівці з України і розвивали освітньо-академічну сферу нашої двосторонньої співпраці. Крім того, можна і треба говорити про серйозну співпрацю на рівні губернаторства Японії та нашої ОДА в Україні», – наголосив Сергій Корсунський.

Зі свого боку голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич зазначив, що Івано-Франківська обласна рада завжди готова сприяти у тому, щоби співпраця між університетами була предметною та успішною. Ще працюючи на посаді віцепрем’єр-міністра України, Олександр Сич відзначив плідну працю японських професорів Йошихіко Окабе, декана економічного факультету університету Кобе Гакуїна Хіракі Бана на розбудову японсько-українських відносин, котрі дбали за підписання угод про співпрацю із українськими інститутами.

«Маю високу честь вітати ректорів із підписання Меморандуму про співпрацю. Щиро бажаю успіхів у співпраці і хай це буде міцною цеглинкою у фундаменті відносин між Україною і Японією, які мають давню історію і посилилися після відновлення незалежності України», – зазначив Олександр Сич.

У рамках церемонії підписання Меморандуму Олександр Сич також оголосив про те, що за поданням Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, згідно з рішенням Івано-Франківської обласної ради, доктора наук Йошіхіко Окабе нагороджено Почесною грамотою та медаллю Кабінету Міністрів України за внесок у розвиток японсько-українських відносин.

Тож, в результаті підписаного Меморандуму сторони погоджуються заохочувати академічну співпрацю шляхом досліджень та сприяння прогресу навчання.

Сторони планують обмінюватися викладачами з метою участі у дослідженнях, сприяти обміну кваліфікованими студентами з метою вступу на бакалаврські та магістерські програми, а також аспірантами, які беруть участь у наукових дослідженнях, сприяти обміну академічними публікаціями та науковою інформацією, іншій академічній діяльності, яка сприяє досягненню вищезазначених цілей.