На базі Прикарпатського університету відновив роботу Херсонський державний університет

На базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відновив роботу Херсонський державний університет (далі–ХДУ) разом з відокремленими структурними підрозділами «Бериславський фаховий педагогічний коледж імені В.Ф.Беньковського» та «Генічеський фаховий коледж». Відповідне рішення про тимчасове переміщення затверджено  наказом МОН України  № 356 від 20 квітня 2022 року і діє до завершення воєнного стану.

Такий крок є необхідним з метою збереження життя та здоров’я громадян України, а також створення безпечного освітнього середовища, організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Сьогодні у Прикарпатському відбулося засідання вчених рад обох університетів ПНУ та ХДУ під головуванням ректорів Ігоря Цепенди та Олександра Співаковського. У ньому взяли участь також проректори двох закладів вищої освіти. Професорсько-викладацький склад долучився до засідання онлайн за допомогою платформи Webex.

Перед початком спільного засідання присутні виконали гімн України та вшанували хвилиною мовчання співвітчизників, котрі полягли у боях з російським агресором.  

Ректор Прикарпатського університету, професор Ігор Цепенда зачитав наказ Міністра освіти України Сергія Шкарлета «Про тимчасове переміщення Херсонського державного університету» та зазначив, що низка організаційних питань щодо функціонування Херсонського державного університету на базі ПНУ уже вирішена, а поточні питання будуть вирішуватися у процесі.    

«Головне це те, що завжди об’єднувало освітян – це солідарність. Наш столітній досвід є сьогодні неоціненним і у боротьбі, і у розбудові України.  Якщо подивитися на історію, то лише дві інституції, які були створені багато років тому, вистояли і не видозмінилися – це церква і університет. І, незважаючи на ті складні обставини, в яких опинилися сьогодні і наші університети, і вся освітня спільнота України, ми повинні і надалі реалізовувати наше головне завдання – підготовку і виховання професіоналів та патріотів. Сьогодні усіх нас об’єднала велика трагедія – війна. Вона змінила наші долі, змінила наше бачення, змінила нашу оцінку того що відбувалося до цього і тепер. Ті завдання, які сьогодні стоять перед нами – це великі виклики, з одного боку, звичайно ми розуміємо всю складність, в якій опинилися наші друзі з Херсонського державного університету, тому що це безпрецедентний випадок коли університет розпочинає роботу надзвичайно складних умовах. На сьогоднішній день це єдиний в Україні обласний центр, який окупований. З нашого боку ви отримаєте максимальну підтримку для того, щоб в першу чергу ваш університет був збережений. Зберегти науково-педагогічний потенціал, працівників, студентів, тому що їхній досвід, їхні знання сьогодні дуже потрібні Україні», – зазначив ректор ПНУ Ігор Цепенда.  

Професор Олександр Співаковський, ректор Херсонського державного університету висловив вдячність особисто Ігореві Цепенді та колективу Прикарпатського за підтримку, розуміння і взаємодопомогу.

«Для нас дуже важливо розуміти  що Україна вона єдина – від Сходу до Заходу, від Півночі до Півдня. Це не просто слова. Дійсно, ми приїхали до Вас і ми маємо усі умови жити і працювати, маємо відповідну базу для роботи. Для нас дуже важливо працювати разом. Наразі з окупованої частини ми не може забезпечити свою логістику, тобто управління. Ми обов’язково повернемося, але наразі університет повинен продовжувати жити. Наші студенти мають завершувати навчальний процес, мають переходити з курсу на курс, мають отримувати дипломи», – зазначив ректор ХДУ Олександр Співаковський.