Ректор Ігор Цепенда: «Він відчував, що може змінити світ!»

2 жовтня студенту філософського факультету, а нині це – факультет психології нашого університету, Герою Небесної Сотні, Герою України Роману Гурику виповнилося б 28 років. У лютому 2014 року він загинув від кулі снайпера під час Революції Гідності.

Сьогодні біля Обеліску студентам та викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України, відбулося вшанування пам’яті Романа. Участь у ньому взяли ректор університету Ігор Цепенда, представники ректорату, студенти, мама Романа Ірина Гурик та дідусь Мирослав Базилько.

Учасники заходу вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України Романа Гурика хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного Обеліску.

«Ми традиційно збираємося у цей день, щоб вшанувати пам’ять нашого студента, Героя Небесної Сотні Романа Гурика. Він один із перших, хто прийняв на себе удар від ворогів української незалежності. Лише сьогодні ми розуміємо, що Роман Гурик був серед тих, хто віддав своє життя за те, щоби ми усі відчули важливість української незалежності. Він, ваш ровесник, молода людина, яка переймалася тим, що відбувається навколо нього. Роман відчував, що він і його друзі можуть змінити світ. Як це виглядало нереально, але саме він і його побратими з Небесної Сотні змінили світ, змінили наш світогляд, змінили бачення світу про Україну», – зазначив ректор Ігор Цепенда, звертаючись до студентів.

Ігор Євгенович також наголосив, що нині близько півсотні осіб з числа студентів та викладачів ПНУ пішли добровольцями в ЗСУ і боронять рідну країну від російського агресора.

Мама Романа Ірина Гурик у своєму виступі зазначила, що для неї дуже важливим є те, що її сина завжди пам’ятають в рідному університеті. Вона також поділилася спогадами про той період, коли її син їздив до столиці на Майдан.

«Коли Роман перший раз їхав на Євромайдан він сказав, що не може сидіти вдома. Адже це – не правильно. Всі його хлопці там і він сказав, що також має поїхати. Я зрозуміла що не втримаю його. Потяг до рішучих дій у Романа був завжди. Його було всюди багато. У кожній сім’ї є традиції, є розмови, є дії ,і, це наштовхує кожного робити правильні висновки. Я глибоко переконана, що все починається з сім’ї», – сказала Ірина Гурик.

  • Вшанування пам'яті студента ПНУ Романа Гурика