Гравчині баскетбольної команди університету – кістяк збірної України на Олімпіаді, вперше зіграють у Європейській лізі

За рішенням Федерації баскетболу України склад збірної України у підготовці до Олімпійських ігор-2024 у Парижі буде формуватися на базі баскетбольної університетської команди Прикарпатського національного університету. Про це розповів журналістам головний тренер команди Юрій Процюк сьогодні під час пресконференції, у якій взяли участь спортсменки команди та ректор ПНУ Ігор Цепенда. Через повітряну тривогу зустріч з представниками ЗМІ проходила у приміщенні одного із укриттів у будівлі центрального корпусу університету.

Днями студентська жіноча команда з баскетболу 3х3 у складі Ольги Боровець, Вероніки Космач, Богдани Лапхан та Дарини Завертайло повернулася з Чемпіонату світу серед університетських команд з цього виду спорту, який проходив у Стамбулі (Туреччина). На жаль, цього разу дівчата у чвертьфіналі поступились команді Тайваню.

“Була цікава боротьба з командами, які сьогодні є лідерами в світі з баскетболу 3х3. Наші гравчині в надзвичайно складній боротьбі показали непоганий результат. Слід згадати про те, що декілька місяців тому наша команда стала чемпіоном Європи студентських ігор та здобула золото. Відрадно, що команда має зараз великі амбіції, це пов’язано не тільки з чемпіонатами, які будуть відбуватися в Україні в суперлізі, а й вперше за всю історію прикарпатського баскетболу будемо мати честь виступати в Європейській лізі. Для університету велика честь мати таких студентів», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Однією з найпомітніших подій Чемпіонату світу став виступ гравчині команди, нашої студентки-магістрантки Вероніки Космач у конкурсі триочкових кидків. Саме наша спортсменка стала найвлучнішою серед суперниць і була нагороджена кубком та отримала Apple Watch від спонсорів турніру.

«Вдячна моїм дівчатам з команди, котрі мене підтримували з самого початку конкурсу. Я навіть сама в себе не вірила. А вони мене підтримували, налаштовували. Ця перемога в конкурсі саме завдяки їм», – сказала Вероніка Космач.

За словами головного тренера команди Юрія Процюка виступ на Чемпіонаті світу був добрим досвідом як для самих спортсменок, так і для їх тренерів. На старті нового сезону 2022-2023 в жіночій баскетбольній Суперлізі України команда підсилилась, що робить її одним з головних фаворитів першості.

Варто зазначити, що основу команди “Франківськ-Прикарпаття-ПНУ» складають студенти Прикарпатського національного університету. За словами головного тренера підготовка до Олімпіади в Парижі – це нові виклики та нові випробування. Команда буде наполегливо готуватися і намагатися гідно представити Україну на Іграх-2024.

Щодо старту нового сезону 2022-2023 в жіночій баскетбольній Суперлізі України наша команда “Франківськ-Прикарпаття-ПНУ» потрапила до групи 2, де її суперницями стануть баскетболістки з Рівного, Вінниці, Львова та Одеси. Загалом у жіночій Суперлізі приймає участь 13 команд, поділених за територіальним принципом на дві групи.

“11-13 листопада 2022 року в місті Івано-Франківську стартує новий сезон. Наша команда 11 листопада зіграє проти «Вінницьких Блискавок», а 13 листопада проти збірної Рівненської області. Ми поставили перед собою завдання перемогти в чемпіонаті жіночої Суперліги”, – додав Юрій Процюк.