Конкурс перекладів – є промоцією молодих літературних талантів

В університеті відбулась цікава дискусія та нагородження переможців ІІ Всеукраїнського студентського конкурсу літературного перекладу “Ніч перекладачів”. Його організаторами виступили Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника у партнерстві з Центром польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Модерувала захід Саманта Бусіло, старший викладач кафедри слов’янських мов та ініціаторка конкурсу “Ніч перекладачів”. Цього року студенти полоністики з усієї України перекладали фрагменти книги “Дороги в нікуди” Юзефа Мацькевіча. Це – один із видатних польських письменників, який викривав ідеології більшовизму, комунізму та націоналізму.

Цього року відзначається 120-а річниця від дня його народження. Впродовж 50 років його твори були заборонені в Польщі, але нині Юзеф Мацькевіч є одним із письменників, творчість якого глибоко вивчається, бо є дуже актуальною саме сьогодні. У конкурсі взяли участь 32 студенти з 13 університетів України, зокрема, з Києва, Харкова, Миколаєва, Одеси, Слов’янська, Житомира, Вінниці, Хмельницького, Луцька, Львова, Івано-Франківська та навіть з Варшави.

Учасників привітала Еліза Дзвонкевіч, консул Республіки Польща у Львові, яка розповіла про цікаву постать видатного польського письменника Юзефа Мацькевіча. Від імені Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника конкурсантів та переможців також привітали перша проректора, докторка економічних наук, професорка Валентина Якубів та доктор філологічних наук, професор Роман Голод – декан Факультету філології. Зустріч почалася з дискусії про творчість Юзефа Мацькевіча.

Студенти поділилися своїми враженнями та перекладацькими викликами, які довелося кожному пережити. Для студентів, молодих адептів мистецтва, переклад є неоціненною можливістю спілкування з досвідченими майстрами у цій сфері, а конкурс є промоцією молодих талантів та засобом інтеграції в середовище студентів з різних куточків України.

Роботи, які подали учасники на конкурс, оцінювало журі у складі трьох осіб: Остапа Сливінського – перекладача, есеїста, літературознавця, літературного критика, викладача Львівського національного університету імен Івана Франка; Наталії Ткачик – випускниці полоністики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, перекладачки, поетки, літературної редакторки часопису “Нова Польща”; Володимира Гарматюка – випускника полоністики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, журналіста. В другій частині зустрічі професор Микола Лесюк, завідувач кафедри слов’янських мов, нагородив переможців конкурсу, подякував жюрі за майстерну роботу та виразив бажання зустрітися знову через рік.