Доцент університету Інна Червінська стала переможцем грантової програми Center for Cooperation and Advancement (CCA) і пройшла навчання в м.Єрусалим (Ізраїль)

Завідувач університетської творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа», доцент Інна Червінська стала переможцем грантової програми Center for Cooperation and Advancement (CCA). За результатами конкурсного відбору, в якому брало участь понад 240 претендентів, вона стала учасником міжнародного навчання та наукового стажування за програмою «Техно-педагогіка і розвиток системи вищої освіти».

Організатором навчання виступив Центр міжнародного співробітництва й розвитку при Міністерстві закордонних справ Ізраїлю в м.Єрусалим. Учасниками грантової програми стали представники 15 країн світу. Програма складалася з трьох блоків: вивчення історії, культури та традицій держави Ізраїль, знайомство з системою освіти країни – від дошкільної освіти – до вищої освіти, інклюзивної освіти й освіти впродовж життя та написання освітнього проекту. У рамках освітнього курсу відбулися навчальні заняття, лекції, тренінги, конференції, виступи відомих фахівців у галузі техно-педагогіки, провідних учених з університетів та наукових центрів Ізраїлю та робота над проектами.

Практична частина навчання проходила в закладах освіти Ізраїлю. Зокрема, в контексті реалізації напрямів діяльності лабораторії щодо підтримки обдарованих дітей з гірських шкіл, плідним було знайомство з діяльністю освітніх закладів для обдарованих дітей: центром розвитку дитини, освітнім інкубатором «Парус», центром освітніх ініціатив, центром реабілітації та розвитку Шаарей Цедек. Також цікавою була робота у педагогічному коледжі Давида Елина, де учасники програми зустрічалися з викладачами й студентами, взяли участь у дискусії на тему: «Освіта для вдосконалення та розвитку».

Пізнавальними стали навчальні заняття в Аріельському університеті. Знайомство з інноваційними класами, лабораторіями симуляції, де викладачі і студенти мають можливість у режимі віртуальної реальності працювати з цікавими програмами, вивчати інноваційний педагогічний інструментарій, здобувати досвід роботи з електронними симуляторами для організації та керівництва освітнім процесом.

У рамках програми наукового стажування відбулися тренінги з написання соціально-освітніх проектів. Відрадно зазначити, що міжнародний проект – «Інтеграція шкільної та позашкільної освіти у розвитку обдарованої дитини», співавтором якого виступила доцент нашого університету Інна Червінська був визнаний авторитетним журі як кращий. А відповідний навчальний курс був відзначений міжнародним сертифікатом.

Також під час участі в міжнародній програмі було досягнуто домовленість про налагодження двосторонньої співпраці між Прикарпатським національним університетом та Аріельським університетом (Ізраїль).