Урочисте закриття програми «Цікаві канікули – 2019»

Університет обдарованої дитини при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника як педагогічний феномен. Так кваліфікує проект «Університет обдарованої дитини» його автор та керівник, професор кафедри педагогіки початкової освіти Педагогічного факультету нашого університету Галина Білавич. 

14 червня в Актовій залі відбулося урочисте закриття програми «Цікаві канікули – 2019». Свято  підготували та провели слухачі УОД та студенти. На заході були присутні викладачі, студенти та батьки.  У рамках програми свята відбулися запальні танці, виконання пісень, інсценізація казки, читання авторських віршів, гра на музичних інструментах. тощо. 

“Унікальність його, не тільки в тому, що вітчизняні заклади вищої освіти в Україні не мають аналогічного навчально-розвивального середовища для школярів, а й насамперед у тому, що тут високопрофесійний професорсько-викладацький склад та талановиті студенти створили позашкільний заклад для всебічного розвитку дитини. Особливість такого формату полягає ще і в  тому, що з молодшими школярами та підлітками працюють обдаровані студенти за керівництва наставника-викладача, це своєрідна творча лабораторія, де активно впроваджуються ідеї концепції «Нова українська школа», міжпредметні зв’язки, інтегровані заняття, інноваційні методи навчання, створено простір для розвитку особистості”, – зазначає Галина Білавич.  

Окрім того, УОД – це важливий та ефективний чинник профорієнтаційної роботи з учнівством. Саме беручи участь у численних майстер-класах, відвідуючи лабораторії, навчальні аудиторії, наукову бібліотеку, мистецькі студії, виступаючи в актовій та спортивних залах, безпосередньо спілкуючись з викладачами та студентами, які проводять заняття, молодші школярі та підлітки глибше дізнаються про професії, які можна здобути в стінах університету.

Цьогоріч програма складалася з таких напрямів: освітньо-розвивального (Школа навчальних розваг, підготовка до гімназії); мовно-літературного (Школа поліглотів, Школа телерадіожурналістів, Школа мовних екологів, Літературна студія «У гостях у письменниці» та ін.); фізично-оздоровлювального (Школа олімпійського резерву, Школа тенісу); мистецького (Школа живопису, Школа рукомесництва «Умілі ручки», Школа вокалу, Школа танцю, Школа акторської майстерності); загальнотехнічного (ІТ-школа, Екошкола та ін.);  соціального (Школа бізнесу та менеджменту «Як стати мільйонером» та ін.); духовного (духовні зустрічі з о. Йосафатом Бойком) та ін.

Упродовж реалізації цьогорічної програми «Цікаві канікули – 2019» було проведено близько 60 майстер-класів, у кожному з яких брали участь  пересічно по 25 дітей.

Важливість проекту і в тому, що тут проводять діагностику схильності дитини до тієї чи тієї обдарованості: академічної, спортивної, мистецької, соціальної, технічної тощо, ведеться спостереження за розвитком дитини, викладачі та студенти допомагають батькам розгледіти здібності дитини, щоденно контактуючи з ними, за потреби надають рекомендації.

Цьогоріч о організації та проведення «Цікавих канікул – 2019» долучилися: професори та доценти: кафедри педагогіки початкової освіти (Ольга Деркачова, Галина Білавич, Марія Клепар, Оксана Цюняк, Ірина Гуменюк); кафедри фахових методик і технологій початкової освіти (Леся Височан, Руслана Романишин, Михайло Гнатюк); кафедри математики та інформатики і методики навчання (Олеся Власій, Ольга Дудка); кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту (Світлана Мальона); кафедри журналістики (Ігор Бойчук); кафедри управління та бізнес-адміністрування  (Ольга Жук, Наталя Горогоцька, Ірина П’ятничук, Ірина Боришкевич, Леся Галас, Ірина Григорук); докторантка Марія Багрій, аспірант Андрій Савчук, магістранти Вікторія Римик, Наталя Гловчак, Ольга Коваль, Вікторія Гриців, Тетяна Мотрук, Надія Ікавець, Юліана Черняхівська, Ольга Грибель, Назар Квецко та ін.; студенти: педагогічного факультету (спеціальність «Початкова освіта», групи ПО-22, ПО-32, ПО-33, ПО-12), факультету математики та інформатики (спеціальність «Середня освіта (Інформатика)», групи СО(І)-2, СО(І)-3), Івано-Франківського коледжу (спеціальність «Дошкільна освіта», групи ДО-21, ДО-22, ДО-23).

Більш детальніше про діяльність Університету обдарованої дитини – за посиланням: https://kidsuniver.blogspot.com/2019/05/3-2019.html