В університеті презентували Абетку психічного здоров’я

1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, в університеті відбулася онлайн-презентація Абетки психічного здоров’я в рамках соціального проєкту «School of Mental Health». Варто зазначити, що соціальний проєкт «School of Mental Health» – це мобільний освітньо-ресурсний хаб, завданням якого є промоція психічного здоров’я серед школярів та студентської молоді Івано-Франківська. Цей проєкт став переможцем весняної хвилі конкурсу Малі гранти Теплого Міста.

Онлайн-презентація проходила на хмарній платформі pu.webex.com за технологією Cisco WebEx Meetings. Організаторами та ініціаторами заходу виступили автори книжки – Мирослава Кулеша-Любінець, доцентка кафедри загальної та клінічної психології філософського факультету, фахівчиня Проєктно-освітнього центру «Агенти змін», керівниця проєкту; Діана Олійник та Надія Лосяк, студентки IV курсу спеціальності «Психологія» філософського факультету.

«Абетка психічного здоров’я» – це, свого роду, збірка понять, що так чи інакше стосуються проблеми збереження та відновлення психічного здоров’я. Усі поняття, – зазначає Мирослава Кулеша-Любінець, – ми розмістили за алфавітом, тому і виникла ідея Абетки психічного здоров’я. А ще, це короткий, спрощений курс вивчення такого складного феномену як «психічне здоров’я» для учнів старших класів та студентів, які хочуть не тільки познайомитися з основними аспектами психічного здоров’я людини, але й навчитися технікам психологічної допомоги / самодопомоги у складних життєвих ситуаціях».

Участь в онлайн-презентації взяли студенти університету, учні ліцею ім. Романа Шухевича Івано-Франківської міської ради та мешканці обласного центру. Після перегляду Абетки учасники мали змогу заповнити анкету зворотного зв’язку, де кожен висловив побажання щодо змісту та формату книжки. Також мали змогу на практиці випробовувати вправи на релаксацію, пошук ресурсів, визначення оцінки власного здоров”я.

«Презентація Абетки психічного здоров’я за технологією Cisco WebEx Meetings дала нам можливість попрактикуватися в ролі психолога та апробувати свої знання. Досить не звично для нас розповідати про психічне здоров’я онлайн, проте це новий і цікавий досвід. Сподіваємося на подальший розвиток нашого проєкту та нові зустрічі!», -зазначила майбутня психологиня Діана Олійник.

Як зазначають автори проєкту Абетку вже незабаром побачать в школах міста та області.