Кубок голови Нацбанку України – у Прикарпатському!

Команда наших студентів економічного факультету, яка перемогла у II Всеукраїнському студентському чемпіонаті «Монетарна політика: виклик Національного банку України університетам» (NBU University Challenge 2020), отримала виграний ними Кубок голови НБУ та зустрілась з ректором Ігорем Цепендою.

Володарі Кубку, магістранти Віталій Крамар (капітан команди), Марія Вацеба та Наталія Романів разом із науковим керівником, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри економічної кібернетики економічного факультету Андрієм Пільком розповіли ректорові як їм вдалося перемогти 35 команд з 27 закладів вищої освіти України.

Передусім ректор привітам студентів-економістів з великим успіхом і зазначив, що університет пишається ними, їх здобутками, а також подякував за їх вагомий внесок у скарбницю перемог рідної Альма-матер.

Капітан команди Віталій Крамар розповів про сам чемпіонат та як студенти до нього готувалися. Зокрема, основним завданням кожної із команд було підготувати та презентувати власні рекомендації для Правління НБУ щодо монетарної політики. У своїй роботі необхідно було обґрунтовано відповісти на ключове питання конкурсу: “Яким має бути рішення Правління НБУ щодо облікової ставки і чому?”.

«На останніх курсах ми вже вчили, зокрема, моделювання макроекономічних процесів і це нам дуже допомогло. Також дуже важливу роль відіграла і наша самоосвіта. Ми приділяли багато часу вивченню додаткових матеріалів і інструментів», – розповів капітан команди.

Спочатку наша команда майбутніх економістів увійшла в трійку фіналістів. Далі кожна із команд презентувала пропозиції по удосконаленню операційного дизайну монетарної політики. Студенти повинні були уявити себе на місці членів Комітету монетарної політики НБУ та відповідали на питання журі, яке виконувало роль Правління Центрального банку. Варто зазначити, що до складу журі входили фахівці НБУ, які вже мають чималий практичний досвід роботи в банківській справі.

«Нашою рекомендацією було залишити рівень облікової ставки на теперішньому стані. Тобто не збільшувати, і не зменшувати. Також, за умовами конкурсу, ми мали надати аргументовану відповідь чому і за яких умов саме так вважаємо. Ми бачили високий рівень підготовки інших команд з інших університетів і для нас це було певним викликом. Надзвичайно приємно, що так високо оцінили рівень нашої підготовки і працівники Нацбанку взяли до уваги наші рекомендації», – поділилася враженнями Наталія Романів.

Науковий керівник, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної кібернетики економічного факультету Андрій Пілько під час зустрічі з ректором розповів, що до такого рівня чемпіонату студенти готувалися кілька місяців. Всі консультації, обмін інформацією та власними думками за умов карантину відбувалися в режимі онлайн. Також, за словами науковця, велику роль відіграла самоосвіта.

Під час зустрічі ректор університету Ігор Цепенда подарував кожному із членів команди сувеніри з логотипом університету та вручив примірники україномовного видання з фінансової грамотності для дітей і підлітків “Світ грошей”, авторами якого є викладачі Прикарпатського. В контексті останнього ректор запропонував юним економістам внести свої пропозиції щодо вдосконалення цього видання задля того, щоб кожен маленький українець вчився розуміти що таке гроші, як їх заробляють і як їх потрібно тратити.

«Ця перемога засвідчила про високий рівень підготовки наших студентів та рівень викладання наших викладачів. Такий великий успіх також говорить про те, наскільки сильною є сьогодні економічна школа Прикарпатського університету. З іншого боку студенти, які навчаються у Прикарпатському університету, отримують великий досвід і, зокрема, спілкування на різноманітних економічних форумах. Для прикладу Економічний форум в Криниці (Республіка Польща), який сьогодні для наших найкращих студентів виділив великий стипендіальний фонд – 15 тисяч доларів. Це є яскравим підтвердженням того, що сьогодні увага багатьох інституцій, які цікавляться економічними процесами в Європі і світі, також прикута до університету», – зазначив ректор Ігор Цепенда.

Ігор Євгенович насамкінець зустрічі побажав студентам, які вже незабаром отримають омріяні дипломи про здобуття вищої освіти, успіхів в омріяній професії і пам’ятати , що їх завжди раді бачити в стінах рідної Альма-матер.

 

Фото Володимир Гарматюк (пресслужба  ПНУ)

  • Студенти ПНУ виграли Кубок голови Нацбанку України