Не жити з діабетом, а позбутися його!

Науковці Прикарпатського національного університету організували дводенний семінар, присвячений методам запобігання ожиріння та діабету. Навчання організовано для лікарів первинної ланки медичної допомоги Івано-Франківської області.

Головна ідея семінару – дати сімейним лікарям знання у напрямку попередження чи корекції надлишкової ваги, ожиріння і цукрового діабету. Сьогодні у медицині побутує так звана глюкоцентрична концепція виникнення цукрового діабету, де в основі лежить боротьба із підвищенням рівня цукру в крові. Натомість науковці під час семінару запропонували інший підхід – не допустити ожиріння, як першопричини проблем із цукром у крові. Мова йде про цукровий діабет другого типу.

Захід відбувається в рамках транскордонного проєкту «Персоналізовані підходи для попередження ожиріння та діабету – спільна румунсько-українська програма отримання та поширення знань про здоров’я (PrePOD)». Грант 2SOFT/4.1/56 реалізується в межах Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 і фінансується Європейським Союзом.

Координаторами грантової програми є професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнології ПНУ Володимир Лущак та професор, завідувач кафедри охорони здоров’я та розвитку людини університету «Штефан чел Маре» Міхай Коваша (м. Сучава, Румунія).

Всі спікери є висококваліфікованими науковцям, клініцистами міжнародного класу. Серед них, зокрема,  видатний український біохімік, лауреат премій «Scopus Awards Ukraine» та «Web of Science Award Ukraine», доктор Володимир Лущак; лікар-дієтолог, віце-президент Асоціації дієтологів України, засновник Академії Довголіття доктор Оксана Скиталінська.  

Зазначимо, що в рамках проєкту науковці Прикарпатського університету також придбали автомобіль, який буде оснащено міні лабораторією для проведення мікро-тестів. Також в ході реалізації програми профілактики ожиріння та попередження виникнення цукрового діабету науковці ПНУ поспілкуються із учнями шкіл Івано-Франківської області.

Деталі – згодом.