Викладачі ПНУ у Будапешті виступали з цікавими доповідями

Викладачі кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально- наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а саме кандидатка мистецтвознавства, доцентка Надія Бабій та заслужений діяч мистецтв України, професор Богдан Губаль прийняли участь у низці культурно-мистецьких та наукових подій в місті Будапешт, Угорщина.

Першою була участь у міжнародній науковій конференції «Az ukrainisztika aktuális kérdései»- «Актуальні питання україністики».

Організатором конференції виступила кафедра української філології Будапештського університету імені Лоранда Етвеша.

Привітала гостей ад’юнкт кафедри української філології Будапештського університету імені Лоранда Етвеша Вікторія Лебович.

Доцентка ПНУ Надія Бабій виголосила доповідь на тему: «Актуальні культурно-мистецькі практики та процеси Західної України кінця ХХ – початку ХХІ століть», а виступом професора Богдана Губаля став реферат-презентація на тему: «Дизайн музейних експозицій, як метод меморіалізації пам’яті».

Українську сторону також представила викладач-методист Львівського Музичного Коледжу ім. С. П. Людкевича Роксолана Гавалюк із доповіддю «Співпраця Франца Ксавера Моцарта з військовими оркестрами на теренах Австро-Угорської Монархії», а угорську: Вікторія Лебович – «Українська література угорською мовою» (історичний огляд), Оксана Ковач, ад’юнкт кафедри української філології університету імені Лоранда Етвеша – «Бела Барток, як дослідник українських народних пісень» та лектор кафедри української філології Оксана Ташкович: «Потужний інструмент формування громадської думки: радянський пропагандистський плакат», музикант, дослідник української культури Олександр Щур із доповіддю «Українські народні музичні інструменти і взаємозв’язок культур».

В обговоренні події порушувались питання важливості прямих наукових контактів, що дають можливість скоректувати спотворену історію, доносять важливі сьогоденні змісти, протистоять російським викривленням та маніпуляціям.

Також на запрошення державного самоврядування українців Угорщини Богдан Губаль виступив із доповіддю «Висвітлення чорнобильської трагедії у мистецтві». Доповідь присвячена відзначенню 38-ї річниці чорнобильської катастрофи та підсумувала цикл персональних виставок професора Губаля в Угорщині.

Нагадаємо: у період з 6 серпня 2023 по 20 квітня 2024 персональні виставки творів гобелену та пастелі Богдана Губаля відбулися у виставкових залах Ніредьгази, Будапешту, Сегеди, Варпалоти.